SANADOR SINUS 500MG/30MG X 20CPR FILMATE

LAROPHARM

In Stoc

Ridicare GRATUITA din farmacie

Pret online

12,68 RON

buc

* Pretul afisat este valabil doar pentru comenzi online. In farmacii pretul poate varia.

SANADOR SINUS 500MG/30MG X 20CPR FILMATE

Compozitie

Substantele active sunt: paracetamol si clorhidrat de pseudoefedrina. Fiecare comprimat filmat ontine paracetamol 500 mg si clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg. Celelalte componente sunt: nucleu-celuloza microcristalina PH 102, Polivinilpirolidona K 30, amidonglicolat de sodiu tip A, talc, amidon de porumb, dioxid de siliciu coloidal anhidru, stearat de magneziu; film-Opadry II white 85F18422, alcool polivinilic partial hidrolizat, dioxid de titan (E 171), macrogol / PEG 3350, talc.

Indicatii terapeutice

Sanador Sinus este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate usoara-moderata (de exemplu cefalee, dureri in gat, dureri sinusale), al starilor febrile, congestiei mucoasei nazale si hipersecretiei nazale.

Atentionari si precautii

Inainte sa luati utilizati Sanador Sinus, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului.

Pentru a evita riscul unui supradozaj, se recomanda a nu se asocia cu alte preparate care contin paracetamol.

Afectiunile hepatice existente cresc riscul afectarii hepatice datorate paracetamolului.

Se recomanda prudenta in cazul administrarii paracetamolului la pacientii cu boli hepatice severe.

Se recomanda evitarea consumului de bauturi alcoolice in timpul tratamentului. Riscul supradozajului este mai mare la pacientii cu ciroza hepatica nonalcoolica. In eventualitatea unui supradozaj, se recomanda ca pacientul sa se adreseze medicului chiar daca este asimptomatic, din cauza riscului intarziat de afectare hepatica severa.

Doze si mod de administrare

Medicamentul se administreaza pe cale orala.

Adulti (inclusiv varstnici) si adolescenti peste 12 ani:

Doza recomandata este de 2 comprimate filmate Sanador Sinus de maxim 3 ori pe zi, la nevoie, pentru ameliorarea simptomelor. Intervalul minim intre administrari este de 4 ore.

Nu se vor administra mai mult de 3 doze in 24 de ore.

Atentionari speciale

Sarcina, alaptarea si fertilitatea

Daca sunteti gravida sau alaptati, credeti ca ati putea fi gravida sau intentionati sa ramaneti gravida, adresati-va medicului sau farmacistului pentru recomandari inainte de a lua acest medicament.

Conducerea vehiculelor si folosirea utilajelor

Medicamentul nu influenteaza capacitatea de a conduce vehicule si de a folosi utilaje.

Ambalaj

Este disponibil in cutii cu 2 blistere din PVC/Al a cate 10 comprimate filmate.

Compozitie

Paracetamol, pseudoefedrina

Informatii suplimentare

Producator: LAROPHARM
Brand:
Data expirare: 28.02.2024

Prospect

Review-uri

Fii primul care scrie un review

Adauga un review

Review-urile tale

1-5

1 2 3 4 5




Ne rezervam dreptul de a sterge comentariile nepotrivite!

Produse similare

Alti clienti au cumparat si...

Intreaba farmacistul tau

L-V: 08:30 – 16:30


Gaseste cea mai apropiata farmacie Help Net

401 farmacii
in Romania

Acest site foloseste cookie-uri. Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe informatii

Accept

Lista Farmacii

Contul Meu



Cosul meu

Cosul este gol