DALERON COLD3 12CPR FILMATE

KRKA

In Stoc

Ridicare GRATUITA din farmacie

Pret online

13,46 RON

buc

* Pretul afisat este valabil doar pentru comenzi online. In farmacii pretul poate varia.

DALERON COLD3 12CPR FILMATE

Compozitie. Substantele active sunt: paracetamol, clorhidrat de pseudoefedrina si bromhidrat de dextrometorfan. Fiecare comprimat filmat contine paracetamol 325 mg, clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg si bromhidrat de dextrometorfan 15 mg. Celelalte componente sunt: nucleu-celuloza microcristalina, amidon pregelatinizat, amidon de porumb, talc, dioxid de siliciu coloidal anhidru, stearat de magneziu; film- Opadry 03F21305 Green: hipromeloza 2910 6 mPa.s, macrogol 6000, dioxid de titan (E 171), talc, galben de chinolina lac de aluminiu (E 104), indigotina lac de aluminiu (E 132).

Indicatii terapeutice.

DALERON COLD3 amelioreaza simptomele asociate racelii si gripei:

- dureri usoare pana la moderate (dureri de cap, dureri musculare si articulare, dureri in gat),

- febra,

- secretie in exces si congestia nazala,

- tuse iritativa.

Doze si mod de administrare.

Adulti

Doza recomandata pentru adulti este de 2 comprimate. Puteti repeta administrarea dozei de pana la 4 ori pe zi. Intervalul dintre doze trebuie sa fie de cel putin 4 ore.

Copiii cu varsta peste 12 ani

Doza recomandata pentru copiii cu varsta peste 12 ani este de 2 comprimate. Puteti repeta administrarea dozei de pana la 4 ori pe zi. Intervalul dintre doze trebuie sa fie de cel putin 4 ore.

DALERON COLD3 nu este recomandat copiilor cu varsta sub 12 ani.

Precautii.

inainte sa luati DALERON COLD3, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului daca:

- aveti o afectiune a ficatului sau rinichilor (insuficienta usoara pana la moderata);

- aveti boli cardiace, tensiune arteriala mare, boli ale glandei tiroide, diabet zaharat sau dificultati la urinare datorate unei prostate marite;

Daca simptomele bolii persista mai mult de 5 zile, trebuie sa va adresati medicului. Acest medicament trebuie utilizat cu precautie la pacienti slabiti, debilitati si la alcoolici.

Atentionari speciale.

Sarcina, alaptarea si fertilitatea

Daca sunteti gravida sau alaptati, credeti ca ati putea fi gravida sau intentionati sa ramaneti gravida, adresati-va medicului sau farmacistului pentru recomandari inainte de a lua acest medicament. Studiile preclinice la animale nu au demonstrat aparitia de reactii adverse in timpul sarcinii sau al dezvoltarii fetale. Totusi, riscul nu poate fi complet exclus, de aceea utilizarea medicamentului in timpul sarcinii nu este recomandata. Medicamentul nu este recomandat in timpul alaptarii.

Conducerea vehiculelor si folosirea utilajelor

Medicamentul afecteaza capacitatea de a conduce vehicule si de a folosi utilaje, de aceea se recomanda precautie in utilizare.

Ambalaj. Cutie cu un blister din PVC-PVDC/Al a 12 comprimate filmate.

Compozitie

Paracetamol, clorhidrat de pseudoefedrina, bromhidrat de dextrometorfan

Informatii suplimentare

Producator: KRKA
Brand:
Data expirare: 30.10.2023

Prospect

Review-uri

Fii primul care scrie un review

Adauga un review

Review-urile tale

1-5

1 2 3 4 5




Ne rezervam dreptul de a sterge comentariile nepotrivite!

Produse similare

Alti clienti au cumparat si...

Intreaba farmacistul tau

L-V: 08:30 – 16:30


Gaseste cea mai apropiata farmacie Help Net

406 farmacii
in Romania

Acest site foloseste cookie-uri. Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe informatii

Accept

Lista Farmacii

Contul Meu



Cosul meu

Cosul este gol