COLDREX MAXGRIP FRUCTE DE PADURE SI MENTOL 10PLICURI

GSK

Variante produs:

In Stoc

Ridicare GRATUITA din farmacie

Pret online

18,00 RON

buc

* Pretul afisat este valabil doar pentru comenzi online. In farmacii pretul poate varia.

COLDREX MAXGRIP FRUCTE DE PADURE SI MENTOL 10PLICURI

Compozitie. Substantele active sunt paracetamol 1000 mg, acid ascorbic (vitamina C) 70 mg si clorhidrat de fenilefrina 10 mg. Celelalte componente sunt zaharoza, citratul de sodiu anhidru, acidul tartric, aspartam (E 951), aroma de fructe de padure si mentol, colorant Euroblend Blackcurrant (contine galben amurg (E 110), carmoisina (E 122) si verde S (E 142)).

Indicatii terapeutice.

Coldrex este un remediu folosit pentru ameliorarea simptomatica, pe termen scurt a gripei, starilor febrile, frisoanelor si racelilor comune, inclusiv a durerii de cap, durerilor in gat, disconfortului si durerilor musculare, congestiei nazale, sinuzitei precum si durerii si catarului nazal acut, asociate acesteia.

Doze si mod de administrare.

Pentru administrare orala. Goliti continutul plicului intr-o cana si umpleti pe jumatate cu apa foarte fierbinte. Amestecati bine. Adaugati apa rece daca este necesar

Adulti (inclusiv varstnici) si copii cu varsta de 12 ani si peste: Doza recomandata este de un plic la fiecare 4-6 ore, in functie de necesitati. A nu se lua mai des de o data la 4 ore. A nu se lua mai mult de 4 plicuri pe zi.

A nu se depasi doza recomandata. Medicamentul nu trebuie utilizat mai mult de 7 zile fara recomandarea medicului. Va rugam sa va adresati medicului daca simptomele persista.

Copii cu varsta sub 12 ani: Nu se administreaza la copii sub 12 ani, cu exceptia cazului cand este recomandat de catre medic.

Precautii.

Nu luati acest medicament:

- impreuna cu alte medicamente care contin paracetamol, decongestionante (pentru congestie nazala sau nas infundat) sau combinatii pentru tuse si raceala,

- daca luati sau ati luat in ultimele doua saptamani medicamente denumite inhibitori ai monoaminooxidazei (IMAO), utilizate de obicei pentru tratamentul depresiei.

Atentionari speciale.

Sarcina si alaptare

Daca sunteti gravida, incercati sa ramaneti gravida sau alaptati, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului pentru recomandari inainte de a lua orice medicament inclusiv COLDREX MaxGrip. COLDREX MaxGrip nu trebuie utilizat in timpul sarcinii sau alaptarii cu exceptia cazurilor in care medicul considera acest lucru strict necesar.

Conducerea vehiculelor si folosirea utilajelor

Acest medicament poate produce ameteli. Daca sunteti afectat de acestea, nu conduceti vehicule si nu folositi utilaje.

Ambalaj. Cutie cu 10 plicuri din hartie - PE- Al - copolimer EMAA a cate 7,6 g pulbere pentru solutie orala

Compozitie

Paracetamol, clorhidrat de fenilefrina, vitamina C

Informatii suplimentare

Producator: HIPOCRATE 2000
Cod EAN: 6421783091261
Brand:
Data expirare: 28.02.2023

Review-uri COLDREX MAXGRIP FRUCTE DE PADURE SI MENTOL 10PLICURI

Fii primul care scrie un review

Adauga un review

Review-urile tale

1-5

1 2 3 4 5




Ne rezervam dreptul de a sterge comentariile nepotrivite!

Produse similare

Alti clienti au cumparat si...

Intreaba farmacistul tau

L-V: 08:30 – 16:30


Gaseste cea mai apropiata farmacie Help Net

423 farmacii
in Romania

Lista Farmacii

Contul Meu



Cosul meu

Cosul este gol