BIOFLU JUNIOR SIROP 100ML

BIOFARM

In Stoc

Ridicare GRATUITA din farmacie

Pret online

18,80 RON

buc

* Pretul afisat este valabil doar pentru comenzi online. In farmacii pretul poate varia.

BIOFLU JUNIOR SIROP 100ML

Compozitie

5 ml sirop contin Paracetamol 160 mg, Clorhidrat de pseudoefedrina 15 mg, Bromhidrat de dextrometorfan anhidru 7,5 mg

Indicatii terapeutice

Bioflu Junior sirop este o combinatie de medicamente utilizate pentru tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive si febrei asociate tulburarilor tractului respirator (de exemplu, sinuzite, rinite, faringite, bronsite).

Doze si mod de administrare

Copii cu varsta intre 6 si 12 ani: 10 ml la fiecare 6 ore (nu se va depasi doza totala de 40 ml in 24 ore).

Nu se recomanda utilizarea Bioflu Junior sirop la copiii cu varsta mai mica de 6 ani.

Durata tratamentului trebuie sa fie scurta (maxim 5 zile).

Precautii

Administrarea trebuie facuta cu precautie in cazul afectarii renale usoare sau moderate (in special in cazul asocierii cu afectiuni cardiovasculare).

Este necesara prudenta in cazul pacientilor tratati simultan cu antidepresive triciclice, unii ISRS (inhibitori selectivi ai recaptarii serotoninei) si medicamente cu efecte supresive asupra activitatii SNC.

Nu se va utiliza in asociere cu alte medicamente care contin paracetamol.

Se impun precautii in caz de afectiuni hepatice, incluzand hepatita virala (creste riscul hepatotoxicitatii).

Atentionari speciale

Sarcina, alaptare, fertilitate

Nu este cazul avand in vedere faptul ca Bioflu Junior sirop este indicat pentru copiii cu varsta intre 6 si 12ani.

Conducerea vehiculelor si folosirea utilajelor

Bioflu Junior sirop este recomandat pentru copii pana la varsta de 6 ani. Acestia trebuie supravegheati pe durata tratamentului cu Bioflu Junior sirop daca merg cu bicicleta, rolele sau desfasoara alte activitati care necesita atentie deosebita.

Ambalaj

Cutie cu un flacon de culoare bruna, continand 100 ml sirop, inchis cu capac cu filet si inel de siguranta din PE si o masura dozatoare din PP cu gradatii de la 2,5 ml - 20 ml.

Compozitie

Paracetamol, dextrometorfan, pseudoefedrina

Informatii suplimentare

Producator: BIOFARM
Brand:
Data expirare: 01.05.2023

Prospect

Review-uri

Fii primul care scrie un review

Adauga un review

Review-urile tale

1-5

1 2 3 4 5




Ne rezervam dreptul de a sterge comentariile nepotrivite!

Produse similare

Alti clienti au cumparat si...

Intreaba farmacistul tau

L-V: 08:30 – 16:30


Gaseste cea mai apropiata farmacie Help Net

406 farmacii
in Romania

Acest site foloseste cookie-uri. Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe informatii

Accept

Lista Farmacii

Contul Meu



Cosul meu

Cosul este gol