Contul Meu



Cosul meu

Cosul este gol

BIOFEN RACEALA SI GRIPA 200MG/30MG X 20 COMPRIMATE

Adauga la Favorite

Brand: PRODUSE BIOFARM

In Stoc

Ridicare GRATUITA din farmacie

Pret online

37,40 RON

buc

* Pretul afisat este valabil doar pentru comenzi online. In farmacii pretul poate varia.

BIOFEN RACEALA SI GRIPA 200MG/30MG X 20 COMPRIMATE

Descriere:
Biofen raceala si gripa este indicat ca antiinflamator, analgezic, antipiretic si decongestionant pentru caile respiratorii superioare si sinusuri.
Biofen raceala si gripa se recomanda a fi utilizat in cazurile in care este necesara atat actiunea antiinflamatoare/analgezica/antipiretica a ibuprofenului, cat si actiunea decongestionanta a clorhidratului de pseudoefedrina.

Ingrediente:
Fiecare comprimat contine: ibuprofen 200 mg si clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg.

Mod de administrare:
Adulti, adolescenti si copii cu varsta peste 12 ani:
Doza initiala recomandata este de 1-2 comprimate filmate. Daca este necesar tratamentul se va continua cu 1 sau 2 comprimate filmate la 4-6 ore.
Doza maxima recomandata este de 6 comprimate filmate in 24 de ore (1200 mg ibuprofen).
Copii cu varsta sub 12 ani:
Nu se administreaza copiilor sub 12 ani si greutatea sub 40 kg.
Se recomanda administrarea comprimatelor filmate impreuna cu un pahar de apa; comprimatele filmate se inghit intregi. Administrarea impreuna cu alimente imbunatateste tolerabilitatea medicamentului.

Informatii suplimentare

Producator: BIOFARM
Brand: BIOFARM
Data expirare: 30.11.2026

Citeste mai mult

Pareri BIOFEN RACEALA SI GRIPA 200MG/30MG X 20 COMPRIMATE

Fii primul care scrie o parere

Adauga o parere

1-5

1 2 3 4 5




Ne rezervam dreptul de a sterge comentariile nepotrivite!

Alti clienti au cumparat si...

Intreaba farmacistul tau

L-V: 08:30 – 16:30


Gaseste cea mai apropiata farmacie Help Net

439 farmacii
in Romania