Brand: NATIUR PRODUKT
* Pretul afisat este valabil doar pentru comenzi online. In farmacii pretul poate varia.
Indisponibil
Urmareste
cand apare in stoc
ALIFLUSIN 500MG/200MG/4MG GRANULE EFERFESCENTE 10 PLICURI
Aliflusin este un medicament ce contine 3 substante active: paracetamol, cu efect analgezic si antipiretic, maleat de clorfeniramina, care reduce secretia nazala, inhiba senzatia de stranut si lacrimarea ochilor, si acid ascorbic, care acopera deficitul deficitul de vitamina C din organism.
Acest medicament se utilizeaza pe termen scurt pentru tratarea simptomelor de gripa, raceala si stari asemanatoare gripei cum sunt durerea de cap, febra, durerea in gat, in special insotite de secretii nazale, la adulti si adolescenti cu varsta peste 15 ani. Utilizati Aliflusin doar in cazul unei combinatii de simptome de raceala si gripa, cum ar fi daca aveti dureri/febra si va curge nasul.
Daca dupa 3 zile pentru tratarea febrei si 5 zile pentru tratarea durerii (la adolescenti peste 15 ani – 3 zile) nu va simtiti mai bine sau va simtiti mai rau, trebuie sa va adresati unui medic.
Mod de utilizare:
Doza recomandata este de un singur comprimat efervescent (500 mg paracetamol, 200 mg acid ascorbic, 4 mg maleat de clorfeniramina) la nevoie, de pana la 3 ori pe zi, la un interval de cel putin 4 ore intre doze. Doza zilnica maxima de 3 comprimate efervescente (1500 mg paracetamol, 600 mg acid ascorbic si 12 mg maleat de clorfeniramina) nu trebuie depasita intr-un interval de 24 de ore.
Ingrediente:
acidul citric, hidrogenocarbonat de sodiu, izomalt (E 953), macrogol 6000, zaharina de sodiu (E 954), aroma de lamaie (Tetrarome Lemon P 0551 987323: maltodextrina de porumb, arome (limonen, beta-pinen, citral, gama-terpinen, linalool), alfa tocoferol (E 307)), stearat de magneziu.
Informatii suplimentare
Brand: | NATIUR PRODUKT |
---|
Pareri ALIFLUSIN 500MG/200MG/4MG GRANULE EFERFESCENTE 10 PLICURI
Alti clienti au cumparat si...
JAMIESON ZINC 50MG X 30 TABLETE
In Stoc
32,60 RON
JAMIESON VITAMINA C 1000MG X 30 COMPRIMATE
In Stoc
39,40 RON
ABOCA NEOBIANACID ACIDITATE SI REFLUX 14 TABLETE
In Stoc
31,40 RON
Intreaba farmacistul tau
L-V: 08:30 – 16:30