COLDREX HOTREM JUNIOR 10PLICURI

GSK

In Stoc

Ridicare GRATUITA din farmacie

Pret online

22,27 RON

buc

* Pretul afisat este valabil doar pentru comenzi online. In farmacii pretul poate varia.

COLDREX HOTREM JUNIOR 10PLICURI

Compozitie. Substantele active sunt paracetamol, acid ascorbic si clorhidrat de fenilefrina. Fiecare plic contine paracetamol 300 mg, clorhidrat de fenilefrina 5 mg, acid ascorbic (vitamina C) 20 mg. Celelalte componente sunt: zaharina sodica, ciclamat de sodiu, acid citric anhidru, citrat de sodiu, amidon de porumb, zahar, aroma de lamaie, curcumina (E 100), dioxid de siliciu coloidal anhidru.

Indicatii terapeutice.

Este un tratament pentru ameliorarea simptomatica, pe termen scurt a racelii si gripei incluzand: febra, frisoanele, durerea de cap, durerile musculare, congestia nazala, durerea faringiana, sinuzita precum si a durerii si hipersecretiei nazale acute asociate acesteia.

Contine trei substante active:

- paracetamol, care amelioreaza durerea si va scade temperatura corpului atunci cand aveti febra;

- clorhidrat de fenilefrina, un decongestionant care va desfunda nasul si sinusurile, ajutandu-va sa respirati mai usor;

- vitamina C (acid ascorbic), care ajuta la inlocuirea vitaminei C care se poate pierde in stadiile initiale de raceala si gripa.

Doze si mod de administrare.

Goliti continutul unui plic intr-o cana. Adaugati apa calda, amestecati bine.

Doza recomandata pentru copii cu varsta intre 6-12 ani: Se administreaza un plic la fiecare 4-6 ore. Nu se administreaza mai mult de 6 plicuri in 24 de ore. Nu se administreaza mai frecvent de 4 ore. Medicamentul nu trebuie utilizat mai mult de 3 zile fara recomandarea medicului.

Precautii.

Coldrex Junior HotRem nu se administreaza o perioada lunga de timp. Nu depasiti dozele recomandate. Riscul hepatotoxicitatii paracetamolului este mai mare in caz de afectare hepatica pre-existenta, incluzand hepatita virala sau cand sunt asociate alte medicamente cu potential hepatotoxic. Cereti sfatul medicului sau farmacistului daca nu sunteti sigur ca puteti administra acest medicament copilului dumneavoastra.

Atentionari speciale.

Sarcina si alaptarea

Adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului pentru recomandari inainte de a lua orice medicament. Coldrex Junior HotRem nu trebuie utilizat in timpul sarcinii sau alaptarii, cu exceptia cazurilor in care medicul considera acest lucru strict necesar.

Conducerea vehiculelor si folosirea utilajelor

Substantele active continute in Coldrex Junior HotRem nu au proprietati sedative. Nu conduceti vehicule si nu folositi utilaje daca sunteti afectati de ameteala in timpul tratamentului cu acest medicament.

Ambalaj. Coldrex Junior HotRem este disponibil in cutii cu 10 plicuri din hartie-PE-Al-PE a cate 3 g pulbere pentru suspensie orala.

Compozitie

Paracetamol, clorhidrat de fenilefrina, vitamina C

Informatii suplimentare

Producator: GSK CONSUMER HEALTHCARE - OMEGA
Brand:
Batch: 0AW0124
Data expirare: 30.12.2022

Citeste mai mult

Review-uri COLDREX HOTREM JUNIOR 10PLICURI

Fii primul care scrie un review

Adauga un review

Review-urile tale

1-5

1 2 3 4 5




Ne rezervam dreptul de a sterge comentariile nepotrivite!

Produse similare

Alti clienti au cumparat si...

Intreaba farmacistul tau

L-V: 08:30 – 16:30


Gaseste cea mai apropiata farmacie Help Net

417 farmacii
in Romania

Lista Farmacii

Contul Meu



Cosul meu

Cosul este gol