COLDREX HONEY&LEMON 10PLICURI

GSK

In Stoc

Ridicare GRATUITA din farmacie

Pret online

27,18 RON

buc

* Pretul afisat este valabil doar pentru comenzi online. In farmacii pretul poate varia.

COLDREX HONEY&LEMON 10PLICURI

Compozitie. Substantele active sunt: paracetamol, clorhidrat de fenilefrina si acid ascorbic (vitamina C). Fiecare plic contine paracetamol 750 mg, clorhidrat de fenilefrina 10 mg, acid ascorbic (vitamina C) 60 mg. Celelalte componente sunt: etilceluloza, acid citric anhidru, zaharina sodica, citrat de sodiu, aroma de lamaie, aroma de miere, Caramel simplu, amidon de porumb, aspartam (E 951), zahar.

Indicatii terapeutice.

Este un tratament pentru ameliorarea simptomatica, pe termen scurt a racelii si gripei incluzand: febra, frisoanele, durerea de cap, durerile musculare, congestia nazala, durerea faringiana, sinuzita precum si a durerii si hipersecretiei nazale acute asociate acesteia.

Contine trei substante active:

- paracetamol, care amelioreaza durerea si va scade temperatura corpului atunci cand aveti febra;

- clorhidrat de fenilefrina, un decongestionant care va desfunda nasul si sinusurile, ajutandu-va sa respirati mai usor;

- vitamina C (acid ascorbic), care ajuta la inlocuirea vitaminei C care se poate pierde in stadiile initiale de raceala si gripa.

Doze si mod de administrare.

Pentru administrare orala. Goliti continutul unui plic intr-o cana. Adaugati apa calda, amestecati bine. Nu depasiti doza zilnica recomandata. Luati intotdeauna cea mai mica doza eficienta pentru va ameliora simptomele.

Adulti (inclusiv varstnici) si copii cu varsta de 12 ani si peste Doza recomandata este de un plic la fiecare 4-6 ore, in functie de necesitati, fara a depasi cinci plicuri in 24 de ore. Intervalul minim intre administrari trebuie sa fie de 4 ore.

Precautii.

Nu depasiti doza zilnica recomandata.

inainte sa utilizati Coldrex Honey & Lemon, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului:

- daca suferiti de boli de ficat sau de rinichi,

- daca aveti greutatea corporala sub cea normala sau sunteti subnutrit,

- daca sunteti consumator cronic de alcool etilic.

S-ar putea sa fie necesar sa opriti utilizarea acestui medicament sau sa limitati cantitatea de paracetamol pe care o luati.

Atentionari speciale.

Sarcina, alaptarea si fertilitatea

Daca sunteti gravida sau alaptati, credeti ca ati putea fi gravida sau intentionati sa ramaneti gravida, adresati-va medicului sau farmacistului pentru recomandari inainte de a lua acest medicament. Coldrex Honey & Lemon nu trebuie utilizat in timpul sarcinii sau alaptarii, cu exceptia cazurilor in care medicul considera acest lucru strict necesar.

Conducerea vehiculelor si folosirea utilajelor

Acest medicament determina ameteala. Nu conduceti vehicule si nu folositi utilaje daca sunteti afectati de ameteala in timpul tratamentului cu acest medicament.

Ambalaj. Cutie cu 10 plicuri din hartie-PE-Al-PE a cate 5 g pulbere pentru suspensie orala.

Compozitie

Paracetamol, clorhidrat de fenilefrina, vitamina C

Informatii suplimentare

Producator: GSK CONSUMER HEALTHCARE - OMEGA
Brand:
Data expirare: 30.10.2021

Prospect

Review-uri

Fii primul care scrie un review

Adauga un review

Review-urile tale

1-5

1 2 3 4 5




Ne rezervam dreptul de a sterge comentariile nepotrivite!

Produse similare

Alti clienti au cumparat si...

Intreaba farmacistul tau

L-V: 08:30 – 16:30


Gaseste cea mai apropiata farmacie Help Net

406 farmacii
in Romania

Acest site foloseste cookie-uri. Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe informatii

Accept

Lista Farmacii

Contul Meu



Cosul meu

Cosul este gol