BUPROFESS 400MG PULBERE ORALA 10 PLICURI

Brand: STADA

In Stoc

Ridicare GRATUITA din farmacie

Pret online

18,73 RON

buc

* Pretul afisat este valabil doar pentru comenzi online. In farmacii pretul poate varia.

BUPROFESS 400MG PULBERE ORALA 10 PLICURI

Ibuprofen, substanta activa din Buprofess, apartine unui grup de medicamente denumite medicamente antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). Aceste medicamente asigura ameliorare prin modificarea modului in care corpul raspunde la durere si la temperatura ridicata.

Buprofess se utilizeaza la adulti si adolescenti cu o greutate mai mare de 40 kg (cu varsta mai mare de 12 ani) in tratamentul simptomatic pe termen scurt al:
- durerii usoare pana la moderat
- febrei

Produs cu un format nou, usor de transportat si de utilizat.
- Actioneaza asupra sursei durerii
- Forma farmaceutica de plicuri cu pulbere orala, cu aroma de lamaie
- Pentru administrare nu este nevoie de apa (rupi plicul, torni continutul pe limba, il inghiti si gata)
- Are efect antiinflamator, analgezic, antipiretic
- Se elibereaza fara prescriptie medicala"

Ingrediente (INCI):
Ibuprofen 400mg

Mod de administrare:
Buprofess 400mg pulbere orala - doza recomandata este:
-Mai mult de 40 kg (adolescenti de la 12 ani si adulti) - doza unica 400 mg ibuprofen (1 plic) - Doza zilnica maxima 1200 mg ibuprofen (3 plicuri)
Intervalul dintre doze trebuie sa fie de cel putin 6 ore.
A nu se depasi doza recomandata de 3 plicuri Buprofess 400 mg (1200 mg ibuprofen) pe zi.

Daca in cazul adultilor acest medicament este necesar pentru mai mult de 3 zile in cazul febrei sau pentru mai mult de 4 zile in cazul tratamentului durerilor, sau daca simptomele se inrautatesc, trebuie sa consultati un medic.

Intotdeauna luati acest medicament exact cum este descris in acest prospect sau cum v-a prescris medicul dumneavoastra sau farmacistul. Discutati cu medicul dumneavoastra sau farmacistul daca nu sunteti sigur.

Precautii: Nu luati acest medicament in ultimele 3 luni de sarcina.
- Buprofess contine glucoza - In cazul in care doctorul dumneavoastra v-a transmis faptul ca suferiti de o intoleranta la anumite zaharuri, contactati medicul dumneavoastra inainte sa luati acest medicament.

Prezentare: 10 plicuri

Informatii suplimentare

Producator: STADA M&D
Brand: STADA
Data expirare: 30.12.2024

Citeste mai mult

Review-uri BUPROFESS 400MG PULBERE ORALA 10 PLICURI

Fii primul care scrie un review

Adauga un review

Review-urile tale

1-5

1 2 3 4 5




Ne rezervam dreptul de a sterge comentariile nepotrivite!

Alti clienti au cumparat si...

Intreaba farmacistul tau

L-V: 08:30 – 16:30


Gaseste cea mai apropiata farmacie Help Net

414 farmacii
in Romania

Lista Farmacii

Contul Meu



Cosul meu

Cosul este gol