FESTIVAL MOTHER'S DAY! Sarbatoreste luna femeii si bucura-te de pana la 25% reducere la LA ROCHE POSAY, VICHY si CERAVE. Vezi toate produsele >>aici<<
Contul Meu



Cosul meu

Cosul este gol

ANTINEVRALGIC SINUS HOT DRINK 650MG 10MG X 12PLICURI

Adauga la Favorite

Brand: PRODUSE SANOFI

In Stoc

Ridicare GRATUITA din farmacie

Pret online

28,12 RON

buc

* Pretul afisat este valabil doar pentru comenzi online. In farmacii pretul poate varia.

ANTINEVRALGIC SINUS HOT DRINK 650MG 10MG X 12PLICURI

Indicatii:
Antinevralgic Sinus Hot Drink este utilizat pentru tratamentul simptomelor de raceala si gripa: reduce febra, amelioreaza durerile de cap, durerile musculare si articulare, durerile de gat, desfunda nasul infundat.
Antinevralgic Sinus Hot Drink este utilizat la adulti (inclusiv varstnici) si adolescenti cu varsta peste 15 ani.

Antinevralgic Sinus Hot Drink contine doua substante active:
- Paracetamol, care amelioreaza durerea si va scade temperatura cand aveti febra.
- Clorhidrat de fenilefrina, un decongestionant care va desfunda nasul si sinusurile, ajutandu-va sa respirati mai usor.

Contraindicatii:
Nu luati Antinevralgic Sinus Hot Drink:
- daca sunteti alergic la paracetamol, clorhidrat de fenilefrina sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament.

Precautii:
Inainte sa utilizati Antinevralgic Sinus Hot Drink, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului.

Sarcina, alaptarea si fertilitatea:
Daca sunteti gravida sau alaptati, credeti ca ati putea fi gravida sau intentionati sa ramaneti gravida, adresati-va medicului pentru recomandari inainte de a lua acest medicament.
Acest medicament nu este recomandat pentru gravide sau femeile care alapteaza.

Conducerea vehiculelor si folosirea utilajelor:
Antinevralgic Sinus Hot Drink poate influenta capacitatea de conduce vehicule si de a folosi utilaje. Unele persoane pot prezenta reactii adverse cum sunt: ameteli sau midriaza (dilatarea pupilei), astfel pot fi afectate negativ activitatile care necesita atentie. Nu conduceti si nu folositi utilaje daca aveti ameteala sau pupile dilatate (midriaza)

Mod de administrare:
Utilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum este descris in acest prospect sau asa cum v-a spus medicul dumneavoastra sau farmacistul. Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.

Adulti, inclusiv varstnici si adolescenti cu varsta peste 15 ani: se administreaza un plic de maxim patru oripe zi. Intervalul dintre doze nu trebuie sa fie mai mic de patru ore.
Utilizarea la copii si adolescenti
Medicamentul nu este destinat utilizarii la adolescenti si copii cu varsta sub 15 ani.
Pentru administrare orala.
Continutul fiecarui plic trebuie dizolvat intr-o cana cu apa fierbinte si baut cat este cald

Daca aveti orice intrebari suplimentare cu privire la acestmedicament, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului.

Compozitie:
- Substantele active sunt paracetamol si clorhidrat de fenilefrina. Fiecare plic contine paracetamol 650 mg si clorhidrat de fenilefrina 10 mg.
- Celelalte componente sunt: povidona 25, zahar, citrat de sodiu, acid citric, acid tartric, pulbere de lamaie (suc de lamaie spray uscat) (K240), aspartam, aroma de lamaie 610399E acid ascorbic, pulbere de turmeric (K2550).

Prezentare:
12 plicuri

Informatii suplimentare

Producator: SANOFI - AVENTIS ZRT
Brand: SANOFI
Data expirare: 30.10.2024

Citeste mai mult

Pareri ANTINEVRALGIC SINUS HOT DRINK 650MG 10MG X 12PLICURI

Fii primul care scrie o parere

Adauga o parere

1-5

1 2 3 4 5




Ne rezervam dreptul de a sterge comentariile nepotrivite!

Alti clienti au cumparat si...

Intreaba farmacistul tau

L-V: 08:30 – 16:30


Gaseste cea mai apropiata farmacie Help Net

442 farmacii
in Romania